utorok 13. septembra 2011

Ilumináti



V šestnástom storočí sa  v Ríme skupina mužov
postavila cirkvi na odpor. Niektorí z najosvietenejších ľudí - fyzici,
matematiciastronómovia - sa začali tajne stretávaťspájalo ich
znepokojenie nad nesprávnym učením CirkviObávali saže cirkevný
monopol mapravdu 'ohrozuje akademické vzdelanie na celom svete.
Založili prvú svetovú myšlienkovú banku a sami seba nazvali
Osvietenými"
"Illuminati."
 Nejučenějšie mozgy Európyoddaní hľadaniu vedeckej
pravdy"


"Samozrejme, že katolícka cirkev iluminátov bezohľadne
prenasledovala. Iba vďaka prísne dodržiavanými zásadám úplného
utajenia zostali vedci v bezpečí. Správa o existencii iluminátov sa ale v
akademickom podzemí šírila, počet členov bratstva stúpal a patrili k
nim akademici z celej Európy. Vedci sa pravidelne schádzali v
Ríme, v obzvlášť tajnej skrýši, ktorú nazývali Chrám Osvietenie. "
"Mnohí z iluminátov,chceli proti tyraniiCirkvi bojovať s použitím násilia, ich najváženejší člen im to všakvyhovoril. Bol to pacifista a zároveň jeden z najslávnejších vedcovvšetkých čias. "" Volal sa Galileo Galilei.Patřil k iluminátom. A bol tiež oddaný katolík. Snažil sazmierniť názor cirkvi na vedu a vyhlasoval, že veda nechce existenciuBoha spochybňovať, ale naopak ju upevniť. Napísal, že keď saraz pozeral svojím ďalekohľadom na krúžiace planéty, počul v hudbesfér Boží hlas. Mal za to, že veda a cirkev nie sú nepriatelia, alespojencami - dva rôzne jazyky rozprávajúcej rovnaký príbeh, príbeh osymetriu a rovnováhe ... neba a pekla, dňa a noci, tepla a chladu, Bohaa Satana. Ako veda, tak náboženstvo sa radovali z božskej symetria ...v nekonečnom boji svetla a tmy. "Galileiho zatknutie vyvolalo medzi iluminátmirozruch. Dopúšťali sa chýb a cirkev zistila totožnosť štyroch členov,ktorých zajali a vypočúvali. Títo štyria vedci však neprezradili nič, ani primučení. "Boli zaživa pálení železom. Ciachovanie. Naprsia. Symbolom kríža. "" Potom boli vedci brutálne zavraždení, ich mŕtve telá vyhodenév Ríme na ulicu ako výstraha ostatným, ktorí by  zamýšľali sa kiluminátom pridať. Ostatní Ilumináti, ktoré cirkev bezprostredneohrozovala, Taliansku opustili.Ilumináti prešli do hlbokej ilegality, kde sazdružovali s inými skupinami utečencov a skrývali sa predkatolíckymi čistkami - s mystikmi, alchymistami, okultistami, moslimamiPočas rokov bratstvo prijímalo nových členov. Vzišli noví Ilumináti.Temnejší. Hlboko protikrestanskí. Získali značnú moc, praktizovalitajomné obrady, prísne utajované, a dohodli sa, že jedného dňapovstanú a katolíckej cirkvi sa pomstia. Ich moc vzrástla do tejmiery, že je cirkev začala považovať za najnebezpečnejšieprotikresťanskú silu na svete. Vatikán toto bratstvo verejne označilza Šajtana. "
"To je islamský výraz. Znamená to, nepriateľský '... nepriateľBoží. Cirkev si pre ich označenie vybrala islamský výraz, pretožejazyk moslimov pokladala za nečistý.Šajtan jezákladom slova Satan.většina ľudí si satanistické kultypredstavuje ako semenisko zloduchov uctievajúcich diabla, zatiaľ čo vhistórii boli satanisti vzdelaní muži, ktorí sa považovali za protivníkovCirkvi. Šajtanovia. Povesti o satanistických zvieracích obetiach čiernemágia ao rituálu pentagramu boli obyčajné klamstvá rozširované cirkvou akosúčasť špinavej kampane proti jej odporcom. Časom sa inínepriatelia Cirkvi pokúšali iluminátmi napodobniť a spomínaným klamstvámnielen uverili, ale ich sami praktizovali. A tak sa zrodil modernýsatanizmus.
Ilumináti, ktorým sa
podarilo prežiť a utiekli z Ríma, putovali Európou a hľadali bezpečné
miesto, kde by sa mohli znova dať dohromady. Prevzala ich iná tajná
spoločnosť - bratstvo bohatých bavorských kamenárov, ktorí si hovorili
slobodomurári.
Slobodomurári sa stali obeťou vlastnej benevolencia. potom,
čo medzi seba prijali utekajúci vedca, pôsobili slobodomurári nevedomky
ako zásterka pre iluminátmi. Ilumináti vyrastali v ich radoch a
postupne preberali v slobodomurárskych lôžkach vedúcej pozície. V lone
Slobodomurárov znovu nastolili svojej vedeckej bratstvo - čosi ako tajnú
spoločnosť vnútri tajnej spoločnosti. Potom Ilumináti využívali
celosvetovej siete slobodomurárskych lóží k šíreniu svojho vplyvu. "
"Ich
hlavným cieľom bolo totálne odstránenie katolicizmu. Cirkevné domy,
plné povier, považovali bratstvo za najväčšieho nepriateľa ľudstva.
Obávali sa, že ak bude náboženstvo i naďalej pokračovať v
vyhlasovaní zbožného mýtu za absolútnu pravdu, zastaví sa vedecký
pokrok a ľudstvo bude odsúdené k budúcnosti plnej tmárstva a
nezmyselných náboženských vojen. "
"Tak, ako sme toho dnes svedkami."

Sídlo Opus Dei

Murray Hill Place - nové sídlo Opus Dei a konferenčné centrum - sa nachádza na Lexington Avenue číslo 243 v New York City. Veža s rozlohou vyše dvanásťtisíc metrov štvorcových je postavená z červených tehál a vápenca z Indiany. V budove, navrhnutej firmou May & Pinska, sa nachádza vyše sto spálni, šesť jedální, knižnice, obývačky, zasadačky a kancelárie. Na druhom, ôsmom a šestnástom poschodí sú kaplnky obložené drevom a mramorom. Celé sedemnáste poschodie slúži na bývanie. Muži vchádzajú do budovy cez hlavný vchod z Lexington Avenue. Ženy vchádzajú z bočnej uličky a po celý čas sú v budove „akusticky a vizuálne oddelené" od mužov.



Tradicionalistická filozofia Opus Dei spočiatku zapustila korene v Španielsku ešte pred Francovým režimom, no keď Josemaría Escrivá vydal roku 1934 knihu s názvom Cesta - 999 meditácií s cieľom vykonávať Božie dielo -, jeho posolstvo sa rozšírilo do celého sveta. Teraz, keď vyšli vyše štyri milióny výtlačkov Cesty v štyridsiatich dvoch jazykoch, predstavovalo Opus Dei náboženskú silu s celosvetovým dosahom. Jeho sídla, vyučovacie strediská, ba aj univerzity sa dali nájsť v takmer každej väčšej metropole sveta. Opus Dei bolo najrýchlejšie sa rozrastajúcou a finančne najzabezpečenejšou katolíckou organizáciou na svete.